top of page

HAKKIMIZDA

Kılavuz İlkeler
Sürdürülebilirlik, şeffaflık ve sorumluluk NOOR FINDIK'ta uyguladığımız ilkelerdir. Bahçelerimizden kapınıza kadar her süreç ve uygulamaya bütünlük katıyoruz.
 

Tarih
NOOR FINDIK, üstün kaliteli fındık ve fındık ürünleri tedarik etmektedir. Karadeniz kıyısında fındık ülkesinin kalbinde yer alan NOOR FINDIK, müşterilerine en üst düzeyde kaliteyi sağlamak için 60 yılı aşkın endüstri deneyimini öncü işleme teknolojisiyle bir araya getiriyor.
 

Fındıklar
Fındık, ince, koyu kahverengi bir kabukla kaplanmış yenilebilir bir tohumu çevreleyen sert bir kabuğa sahiptir. 9000 yıldan fazla bir süredir yetiştirilen fındıklar, büyük su kütlelerinin yakınında ılıman iklimlerde en iyi şekilde yetişir. Fındık, protein, oleik asit ve antioksidanlar açısından zengin olup, hem çiğ hem de kavrulmuş olarak tüketilmektedir.
Fındık çekirdekleri sert dış kabuklarından ayrıldıktan sonra iç fındıklar işlenmeye hazır hale gelir. Fındık kavrulmuş, doğranmış, yemeklik ve krema haline getirilebilir. Fındık, çerez olarak tüketilmekte ve çok çeşitli unlu mamuller ve şekerleme ürünlerinde kullanılmaktadır.

bottom of page